Архімед
Серед його досягнень у фізиці, - заснування гідростатики, статики та пояснення принципу важеля. Йому приписують винайдення новаторських механізмів, включно з облоговими машинами та гвинтовим насосом, що названий на його честь. Сучасними експериментами перевіряли твердження, що Архімедові машини могли піднімати кораблі в повітря та підпалювати їх за допомогою набору дзеркал.
Піфагор
Піфагор займає почесне місце в історії математики. Він відкрив нову епоху в еволюції наукової думки. Піфагорійці перетворили давно відомі практичні правила в наукові положення, обґрунтовані точними доведеннями. Теорема Піфагора
Клавдій Птоломей
Автор класичної античної монографії «Альмагест», яка стала підсумком розвитку античної небесної механіки і містила практично повне зібрання астрономічних знань Греції і Близького Сходу того часу. Залишив глибокий слід і в інших галузях науки - в оптиці, географії, математики , а також в астрології.
Арістотель
Дослідження Арістотеля охоплюють також механіку, акустику й оптику. Зокрема, звук він пояснював «струсом» повітря звучним тілом, луну - відбиванням звуку, виступав проти деяких теорій Евкліда. Заслуга Арістотеля в натурфілософії полягала в тому, що він систематизував і узагальнив уявлення про природу, які склалися в рамках стародавнього суспільства. Водночас деякі з висновків Арістотеля були помилковими, що, зважаючи на його авторитет впродовж пізнього середньовіччя, створило певні складності для встановлення істини. Одним із таких висновків було положення про те, що рухається тільки рухоме - Арістотель не зумів збагнути принцип інерції. Система елементів і стихій за Арістотелем
Герон Олександрійський
Далекі нащадки дізналися, що йому належать формули визначення площі різних геометричних фігур. Найбільш відома його формула для знаходження площі трикутника (Формула Герона).