Поиск по этому блогу

пятница, 6 февраля 2015 г.

Технічні дива геніального винахідника Герона Олександрійського

Паровий бойлер


Конструкція являла собою велику бронзову ємність, з коаксіально встановленим циліндром, жаровнею і трубами для подачі холодної і виведення гарячої води. Бойлер володів великою економічністю і забезпечував швидке нагрівання води.

Одометр

Одометр представляв собою невеликий візок, встановлений на двох колесах спеціально підібраного діаметра. Колеса поверталися рівно 400 разів на мілліатрій (стародавня міра довжини, рівна 1598 м). Допомогою зубчастої передачі в обертання приводилися численні колеса і осі, а індикатором пройденої відстані були камінчики, які випадали в спеціальний лоток. Для того, щоб дізнатися, яку відстань було пройдено, потрібно було лише підрахувати кількість камінчиків в лотку.

Сліди одного з цих винаходів у сьогоденні

У наш час існує велика проблема з економією електроенергії та гарячої води.Бойлер-геніальний винахід для усього людства.Він дуже допомагає економити кошти людям, зберігаючи гарячу воду для нас ,у час,коли вона дуже потрібна.

Застосування Одометра у наші дні

В наш час одометр (у побуті - лічильник) - це спеціальний пристрій, який вимірює обороти колеса і, як наслідок, пройдену відстань. Багато хто плутає цей прилад зі спідометром, але відмінність одометра від спідометра значно. Спідометр призначений для визначення швидкості руху транспортного засобу, в той час як одометр не здатний давати такі показники. Його призначення полягає у визначенні пробігу транспортного засобу (якщо мова йде про автомобіль).

Знайомство з Героном Олександрійським та з його геніальними пристроями

Грецький математик і інженер Герон Олександрійський ( жив і працював у місті Олександрія в другій половині першого століття н . Е., Римський Єгипет ) першим винайшов автоматичні двері, автоматичний театр ляльок , автомат для продажу, скорострільний самозаряджається арбалет, парову турбіну , автоматичні декорації , прилад для вимірювання протяжності доріг (древній « таксометр » ) та ін . Герон Олександрійський першим почав створювати програмовані пристрої (вал зі штирями з намотаною на нього мотузкою ) .

Досягнення та наробки науковців, які ми знаємо, вивчаємо і використовуємо зараз

  • Арістотелем були закладені основи біології, фізики, етики, логіки, психології,соціології.
  • Формули Піфагора дуже потрібні нам у математиці.
  • Принцип важеля Архімеда допомагає нам дізнаватися свою вагу та для  підйому вантажів.
  • Клавдій Птолемей розробив математичну теорію руху планет навколо нерухомої Землі, яка дозволяла обчислювати їхнє розташування на небі.
  • Герон описав прилад діоптр, який з повною підставою можна назвати прапрадідом сучасного теодоліта. Без цього приладу не можуть зараз обійтися геодезисти, гірники, будівники.

Подорож у минуле, знайомство з Архімедом, Піфагором та їхніми дослідженнями в галузях математики, геометрії та фізики

Архімед

Серед його досягнень у фізиці, — заснування гідростатики, статики та пояснення принципу важеля. Йому приписують винайдення новаторських механізмів, включно з облоговими машинами та гвинтовим насосом, що названий на його честь. Сучасними експериментами перевіряли твердження, що Архімедові машини могли піднімати кораблі в повітря та підпалювати їх за допомогою набору дзеркал.

Він використовував метод вичерпування, щоб розрахувати площу обмежену дугою параболи шляхом розрахунку суми нескінченного ряду і дав надзвичайно точне наближення числа пі. Він також винайшов спіраль, що носить його ім'я, формули для розрахунку об’ємів поверхонь обертання та оригінальну систему для вираження дуже великих чисел.

Піфагор

Піфагор займає почесне місце в історії математики. Він відкрив нову епоху в еволюції наукової думки. Піфагорійці перетворили давно відомі практичні правила в наукові положення, обґрунтовані точними доведеннями. Теорема Піфагора


Подорож у минуле, знайомство з Арістотелем , Птолемеєм та їхніми дослідженнями в галузях математики, геометрії та фізики

Арістотель

Арістотель (часто також Аристотель 384 до н е, Стагіра - 322 до н е, Халкіда) - давньогрецький вчений-енциклопедист, філософ і логік, засновник класичної (формальної) логіки.

Дослідження Арістотеля охоплюють також механіку, акустику й оптику. Зокрема, звук він пояснював «струсом» повітря звучним тілом, луну - відбиванням звуку, виступав проти деяких теорій Евкліда. Заслуга Арістотеля в натурфілософії полягала в тому, що він систематизував і узагальнив уявлення про природу, які склалися в рамках стародавнього суспільства. Водночас деякі з висновків Арістотеля були помилковими, що, зважаючи на його авторитет впродовж пізнього середньовіччя, створило певні складності для встановлення істини. Одним із таких висновків було положення про те, що рухається тільки рухоме - Арістотель не зумів збагнути принцип інерції. Система елементів і стихій за Арістотелем

Клавдій Птоломей

Клавдій Птоломей - астроном, астролог, математик, механік, оптик, теоретик музики і географ. Жив і працював в Олександрії в римському Єгипті, де проводив астрономічні спостереження.

Автор класичної античної монографії «Альмагест», яка стала підсумком розвитку античної небесної механіки і містила практично повне зібрання астрономічних знань Греції і Близького Сходу того часу. Залишив глибокий слід і в інших галузях науки - в оптиці, географії, математики , а також в астрології.

среда, 4 февраля 2015 г.

Крилаті вислови видатних науковців


  • Якщо ви хочете, щоб інші вірили в вас, ви повинні спочатку переконати їх, що вірите в них.
  • Знайдіть щось, що ви любите робити, і ви не будете працювати жодного дня у своєму житті.

                                                                                                                      Архімед

  • Роби велике, не обіцяючи великого.
  • Живи з людьми так, щоб твої друзі не стали недругами, а недруги стали друзями.

                                                                                                                    Піфагор


  • Коли я вивчаю скупчені перекочування кола зірок, я не відчуваю землі під ногами.

                                                                                                 Клавдій Птолемей


  • Ніщо так не виснажує і не руйнує людський організм, як фізична бездіяльність.
  • Почуття життя відноситься до речей, які самі по собі приносять задоволення, тому що життя - благо за природою.

                                                                                                           Арістотель

вторник, 3 февраля 2015 г.

Досягнення видатних людей у математиці

Піфагор



Під час екскурсії познайомилися з цікавим предметом, а саме - кухлем (чашкою, чашею) Піфагора.
Піфагор винайшов її, щоб раби набирали в чашку води (а вода в той час була на вагу золота) однакову кількість, рівно по відмітку, якщо, хто скупився і набирав води вище відмітини, вода відразу виливалася повністю з чашки. Її ще називають чашею жадібності, або чашею правосуддя.
За іншими гіпотезами, ця чаша була придумана для пиття вина, щоб пити вина рівно стільки, щоб не стати алкоголіком.

Досягнення видатних людей у вивченні зоряного неба

Сонячна система

 

Арістотель


Багато уваги приділяв грецький філософ питанням будови миру. Арістотель був переконаний, що в центрі Всесвіту, безумовно, знаходиться Земля.
Арістотель намагався все пояснити причинами, які близькі здоровому глузду спостерігача. Так, спостерігаючи Місяць, він відмітив, що в різних фазах він в точності відповідає тому вигляду, який мала б куля, яка з одного боку освітлюється Сонцем. Таким же строгим і логічним був його доказ кулястості Землі. Обговоривши всі можливі причини затемнення Місяця, Арістотель приходить до висновку, що тінь на її поверхні може належати тільки Землі. А оскільки тінь кругла, то і тіло, що відкидає її, повинне мати таку ж форму.


Клавдій Птолемей


Сама ж знаменита «система світу Птолемея», яка описується (далеко не завжди правильно) у всіх підручниках астрономії та в багатьох популярних книгах, міститься в книгах «Альмагеста».
 У книзі II наводиться рішення деяких загальних завдань сферичної астрономії. Рух Сонця по екліптиці і сонячна аномалія (яка відбувається, як ми тепер знаємо, від нерівномірності руху Землі навколо Сонця по еліптичній орбіті) розглядаються в книзі III, а в книзі IV - видимий рух Місяця і його аномалії. У книзі V Птолемей будує свою теорію руху Місяця, засновану на комбінації декількох кругових рухів, для чого використовує поняття про ексцентров і епіциклів, введені раніше (у III книзі). Книга VI присвячена теорії сонячних лумних затемнень, що базується на розрахунках моментів сизигій (молодиків і повень), а також особливості руху Місяця, пов'язаних з тим, що її орбіта нахилена до площини екліптики на невеликий кут (5 °). Тут же наведені таблиці затемнень. У VII і VIII книгах наводяться описи сузір'їв, видимих з території Греції та Олександрії, і, крім того, каталог зірок, складений Птолемеєм на основі власних спостережень і спостережень Гілпарха {II століття до н.е.). У цьому каталозі дано положення 1025 зірок.



Досягнення видатних людей у вивченні фізики

Фізичний експеримент

 

Архімед 


Серед його досягнень у фізиці, - заснування гідростатики, статики та пояснення принципу важеля. Йому приписують винайдення новаторських механізмів, включно з облоговими машинами та гвинтовим насосом, що названий на його честь. Сучасними експериментами перевіряли твердження, що Архімедові машини могли піднімати кораблі в повітря та підпалювати їх за допомогою набору дзеркал.

Досягнення видатних людей у вивченні механіки

Герон Олександрійський

  В області практики Герон перевершує більшість своїх попередників. Кращою ілюстрацією цього є його праця "Про діоптр", знайдена лише в 1814 році. В цій праці описані методи проведення різноманітних геодезичних робіт, причому землемірна зйомка виконується за допомогою винайденого Героном приладу - діоптри.
 Діоптра була прототипом сучасного теодоліта. Головною її частиною була лінійка з закріпленими на її кінцях візирами. Ця лінійка оберталася по колу, що могло бути розташовано горизонтально чи вертикально. Для правильного встановлення приладу використовували висок і рівень. За допомогою приладу і прямокутних координат, Герон міг вирішувати на місцевості різні задачі: вимірювати відстань між двома точками, коли одна з них або обидві вони недоступні спостерігачеві; провести пряму, перпендикулярну до недоступної прямої лінії; знайти різницю рівнів між двома пунктами; виміряти площу найпростішої фігури.